DOMOWE INSTALACJE HYDRAULICZNE

Witam Cię – Jestem Rafał. Moja “przygoda” z hydrauliką zaczęła się w 2009 roku. Od tamtej pory pracuję w tej branży poznając jej wszystkie strony: od wykonywania instalacji do doboru i sprzedaży produktów niezbędnych do prawidłowego działania instalacji hydraulicznych. Regularnie czytam książki i artykuły hydrauliczne. Regularnie biorę udział w szkoleniach, kursach, targach i innych wydarzeniach związanych z branżą hydrauliczną. Od Lutego 2020 roku prowadzę bloga “domowe instalacje hydrauliczne”.pl w skrócie domih. Przekonam Cię, że powinieneś mieć podstawową wiedzę na temat instalacji w Twoim domu.

Czego dowiesz się na tej stronie?

  • Pokażę, co wchodzi w skład domowych instalacji hydraulicznych.
  • Jak działa kanalizacja i jak powinna być zbudowana.
  • Podam wyczerpujące informację na temat instalacji wodociągowej: od źródła w ziemi, poprzez pompy, hydrofory, przyłącza, filtry podgrzewacze CWU, rozprowadzenie w domu do elementów końcowych: umywalek, pryszniców itp.
  • Zaprezentuję materiały na temat instalacji gazowych.
  • Omówię nowoczesne systemy ogrzewania i jak na nich zaoszczędzić.
  • Przeanalizuję i przedstawię programy z dofinansowaniami.
  • Opiszę rodzaje wentylacji.
  • I wiele innych praktycznych informacji.

W skrócie. Co to są te domowe instalacje hydrauliczne (sanitarne)?

RURKI, RURKI i jeszcze raz RURKI. A tak na poważnie, jest to zespół instalacji budowlanych wewnętrznych i zewnętrznych budynku, w zakresie takich mediów jak: woda, powietrze i gaz.

Dla kogo jest ten blog?

W Polsce rocznie buduję się powyżej 60 000 domów. W każdym z nich wykonuje się domowe instalacje hydrauliczne (sanitarne). Planujesz budowę domu lub remont? Wymianę instalacji hydraulicznej, kotła grzewczego lub szukasz godnych polecenia materiałów? To idealne miejsce by przeczytać bardzo konkretne informacje. Ponieważ jestem praktykiem, opisane na stronie treści wzbogacą Twoją wiedzę na temat działania instalacji. Nie potrzebujesz szukać informacji na temat domowych instalacji hydraulicznych,, dlatego, że wystarczy śledzić mojego bloga. Ufając niby fachowcom – hydraulikom można się przejechać, ponieważ nie każdy posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności z tej branży.

Hydraulik – monter instalacji sanitarnych – to zawód związany z montażem, instalacją i naprawą instalacji kanalizacyjnej, wodociągowej i centralnego ogrzewania. NIE KAŻDY KTO NAZYWA SIĘ HYDRAULIKIEM, RZECZYWIŚCIE NIM JEST.

Dodatkowo nie do każdej domowej awarii, fachowiec jest nam potrzebny, przestawiam konkretne i przede wszystkim sprawdzone metody, jak krop po kroku poradzić sobie z domowymi instalacjami hydraulicznymi.