Artykuł W Magazynie I Pół Roku Bloga

pół roku blogowania dlatego
historia
zarobki i
artykuł w magazynie

Cześć! Od startu bloga minęło 7 miesięcy. Dokładnie 21 lutego 2020 roku udostępniłem swój pierwszy artykuł: Jakie Prace Hydrauliczne Wykonujemy Podczas Budowy Domu? To była zapowiedź tego, w jaki sposób będę mógł CI pomóc moimi artykułami. Dziś napiszę o blogu i o tym, co się na nim dzieje.

Dzisiejszy artykuł nie będzie stricte powiązany z branżą hydrauliczną, a bardziej przedstawię kwestie techniczne pracy z blogowaniem. Jeśli interesuje Cię ten temat, to zapraszam poniżej.


Od Narodzin Do Pół Roku Bloga


21.09.2020 roku minęło co prawda 7 miesięcy od pierwszego artykułu na blogu: “Domowe instalacje hydrauliczne”, ale ten ostatni miesiąc poświęciłem na analizę tego, co się wydarzyło.

  • 24.09.2019 roku zarejestrowałem domenę domoweinstalacjehydrauliczne.pl i wtedy ostatecznie postanowiłem, że zacznę prowadzić tego bloga (takie małe urodziny domeny).
  • 2.11.2019 roku wykupiłem hosting na zenbox.pl, za wzorem Michała Szafrańskiego, więcej o nim będzie później.
  • 21.02.2020 roku opublikowałem pierwszy wpis i podzieliłem się nim w mediach społecznościowych. Ten dzień to również dzień moich urodzin.

Od podjęcia decyzji o prowadzeniu bloga, do pierwszego artykułu minęło sporo czasu. Po pierwsze sama decyzja to nie wszystko. Trzeba się nauczyć wielu kwestii technicznych. W tym wątku pomógł mi kurs Mirosława Burnejko, o którym napiszę poniżej.


Jak Się Narodził Pomysł Blogowania?


Wszystko się zaczęło od złamania nogi i półrocznej niezdolności do pracy zawodowej.

Choć uziemiony, miałem dużo wolnego czasu dla siebie, którego tak brakowało pracując na etacie. Początkowo po operacji, będąc przykuty do łóżka, nie miałem wiele możliwości. Przez pierwszy miesiąc oglądałem wszystko, co jest na Youtube, nic wartościowego. Wtedy trafiłem na któryś materiał Michała Szafrańskiego z bloga Jakoszczędzaćpieniądze.pl. Pisze bardzo wartościowe wpisy dając dużo wiedzy za darmo, a dodatkowo na tym zarabia. To był zwrotny moment w moim życiu. Zamiast tracić czas na oglądanie bezwartościowych rzeczy, nic niewnoszące do mojego życia, zacząłem pochłaniać materiały o rozwoju osobistym, budowaniu marki osobistej i biznesie.


Niespodziewana Druga Operacja


Niestety 3 miesiące wracania do sprawności fizycznej poszły na marne. Okazało się, że potrzebna jest ponowna operacja nogi, ponieważ podczas pierwszej nie udało się w pełni prawidłowo poskładać kości. 12.04.2019 roku ponownie trafiłem na stół operacyjny. Kolejne 5 dni w szpitalu i brak możliwości powrotu do pracy do końca czerwca. Ten czas wykorzystałem dużo efektywniej niż pierwszy miesiąc po wypadku. Żona dowoziła mi książki z biblioteki, które czytałem naprzemiennie ze słuchaniem audiobooków.

W tym okresie narodził się pomysł prowadzenia bloga. Pierwszy pomysł: https://jakograniczycwydatki.wordpress.com/, będę jak Szafrański. Po pierwszym artykule zorientowałem się, że w tej dziedzinie nie mam nic do powiedzenia. Zrobiłem research tego, na czym się znam i w czym mogę pomóc innym. Dlatego powstał blog:


DOMIH – DOM-owe I-nstalacje H-ydrauliczne.


Działania Z Przeszkodami


Przez te pół roku napisałem 16 artykułów związanych nieodzownie z branżą hydrauliczną. 30 tygodni, czyli średnio wychodzi artykuł co 2 tygodnie. I tę częstotliwość postaram się zachować. O ile strona działa bez zastrzeżeń, to przez 3 miesiące facebook 2 razy zablokował mój profil strony. Dlaczego? Dobre pytanie… Nie dostałem odpowiedzi ani bezpośrednio od portalu, ani szukając informacji w innych źródłach. Na szczęście to już za mną. Profil mojej strony jest już dostępny: facebook.com/domihpl. Stworzyłem również grupę, do której serdecznie Cię zapraszam: facebook.com/groups/domihpl.


Pomocne Materiały W Blogowaniu


Zaufanie, czyli waluta przyszłości

Moim podręcznikiem stała się książka Michała, Zaufanie, czyli waluta przyszłości #zcwp. Autor pokazuje swoją drogę od pierwszego wpisu, do 7 milionów złotych przychodów z bloga.

Ten blog powstał dzięki szkole bloga

Drugą pomocną wartością jest szkolabloga.pl Mirka Burnejko. “Jak zbudować blog od A do Z i zmienić go w biznes”. Genialny kurs pokazujący blogowanie od kuchni… Jeśli kiedyś pomyślisz o własnym blogu, to zacznij go razem z Mirkiem .


Pierwsza Publikacja W Magazynie (artykuł)


Na początku czerwca opublikowałem listę miejsc, gdzie warto szukać informacji z branży instalacyjnej. Były to zarówno kanały na Youtube, czasopisma, blogi, jak również: “Magazyn Grupy SBS”. W te miejsca regularnie zaglądam, dlatego postanowiłem podzielić się tym na blogu tutaj… Zostałem wtedy zauważony przez redaktor naczelną Dominikę Ciurzyńską. Otrzymałem możliwość napisania artykułu w piśmie branżowym. Jego tytuł to: “Jak dobrać grzejniki?” Krótki poradnik dla instalatorów jak w prosty sposób mają dobrać grzejniki na każdej inwestycji.

To, że dostałem propozycję napisania artykułu, wcale nie znaczyło, że zostanie on opublikowany…

Bazując głównie na własnej wiedzy i doświadczeniu stworzyłem artykuł, który da wartość i w pełni wyczerpuje temat doboru kaloryferów.


Wysłałem…


To były najdłuższe 3 dni, jakie pamiętam. Zastanawiałem się, czy mój tekst będzie na tyle dobry, aby go opublikować. Przecież nie jestem dziennikarzem, który robi to zawodowo. W końcu dotarł e-mail… W załączniku 2 strony… Tak to mój artykuł w wersji, w jakiej zostanie opublikowany. Naprawdę poczułem się rewelacyjnie… Pozostało tylko wyczekiwanie na wersję papierową.


Zdjęcie artykułu w magazynie grupy sbs
Artykuł w wersji elektronicznej znajdziesz tutaj…

Cieszyłem się jak dziecko z nowej zabawki. Poczułem się mega dumny i wartościowy, ponieważ to, co robię, ma sens i daje mi możliwości rozwoju. Publikacja mojego artykułu w gazecie utwierdziła mnie w prowadzeniu bloga. Jest wartość w tych moich tekstach i będę je tworzył z jeszcze większym zaangażowaniem.


Zarobki z bloga


Wielu z Was zastanawia się, ile zarabiam, prowadząc tego bloga. Widzieliście reklamy i banery, z których można czerpać zyski. Na tym etapie jest to kilkadziesiąt złotych, a koszty domeny i hostingu przewyższają zyski. Dużą wartością dla mnie jest pomoc, jakiej udzielam moim czytelnikom. Nowe znajomości, możliwość rozwoju i samorealizacji.


Plany Związane Z Blogiem


Tematów z branży hydraulicznej na pewno nie zabraknie. Częstotliwość wpisów pozostanie w tym samym tempie. Nowością będzie e-book, nad którym właśnie pracuję. Szykuję związaną z nim specjalną niespodziankę dla osób zapisanych na moją listę, ale pozostawię to na razie, bez szerszego komentarza.


Podsumowanie


Cieszę się, że jesteś ze mną i artykuły, które piszę, dają Ci wiele korzyści. Życzę Ci dużo wytrwałości podczas Twoich “kontaktów” z domowymi instalacjami hydraulicznymi. Pozostańmy w kontakcie do następnego wpisu.

Pozdrawiam

Rafał Mróz


PS. Poniżej w komentarzu napisz proszę jaki temat artykułu przyniósłby Ci realną wartość w najbliższych tygodniach.

Rafał Mróz
Rafał Mróz

Cześć, jestem Rafał. Z branżą hydrauliczną jestem związany od ponad 15 lat. Wykonywałem wszelkiego rodzaju instalacje hydrauliczne w różnych obiektach: mieszkalnych i usługowych. Obecnie profesjonalnie zajmuje się sprzedażą i doborem elementów domowych instalacji hydraulicznych. Autor artykułów w branżowym Magazynie Grupy SBS.

Artykuły: 51

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *