7 Najlepszych Źródeł Wiedzy O Instalacjach Hydraulicznych


Gdy zaczynałem moją przygodę z pierwszą pracą w 2009 roku, branża hydrauliczna bardzo się rozwijała. Nie było jednak wielu źródeł do uzyskania wiedzy o instalacjach hydraulicznych.

Obecnie w “Polskim” internecie 🙂 dużo łatwiej znaleść potrzebne nam informacje.

Oto moja lista miejsc, gdzie warto zaglądać po wiedzę, którą dzielą się jej autorzy.

Lista została przygotowana w kolejności alfabetycznej i polecam obserwowanie każdej z polecanych osób/stron/magazynów.


Moja lista branżowych artykułów:


afriso.pl

Afriso jest producentem rozwiązań w branży instalacyjnej. Jestem pod wrażeniem prowadzonego przez nich kanału na Youtube. W prosty sposób tłumaczą możliwe rozwiązania w domowych instalacjach hydraulicznych.

Polecam zobaczyć: Jak zwiększyć kondensację w kotle gazowym?


hydraulikwadowice.pl

Autor fachowego kanału na Youtube. Na przykładach własnych realizacji prezentuje wykonanie prac hydraulicznych na najwyższym poziomie. Dużo z tych filmów możemy wykorzystać, wykonując pracę samodzielnie lub sprawdzając wykonanie ekipy instalatorskiej.

Polecam zobaczyć: Jak zrobić instalację wodną? Kan Therm Push


instalreporter.pl

Instalreporter to e-czasopismo z branży instalacyjnej. Jest skierowany głównie do specjalistów branży instalacyjnej, jednak artykuły mogą być przydatne dla każdego, kto jest na etapie wyboru instalacji i urządzeń do nowo budowanego domu.

Polecam zobaczyć: Nieprzyjemny zapach c.w.u. przyczyny i środki zapobiegawcze.


magazyn grupy sbs

Ten magazyn czytam regularnie przy każdej premierze nowego wydania. Znajomość najświeższych informacji z branży instalacyjnej pomaga mi w codziennej pracy. Magazyn jest bezpłatny i dostępny w formacie PDF na stronie Grupy SBS, jak również w wersji papierowej, w 89 hurtowniach będących partnerami grupy.

Najnowsze wydanie: “Magazyn Grupy SBS” II/2020


ogrzewnictwo.pl

Rewelacyjny portal branży instalacyjnej. Ogrzewnictwo pod każdą postacią. Najświeższe informacje zredagowane w bardzo czytelny sposób, nie tylko dla instalatorów, ale również dla zwykłego użytkownika. Zdecydowanie polecam tę stronę pod kątem każdego rodzaju ogrzewania.

Polecam zobaczyć: Kolektory słoneczne – montaż instalacji solarnej


remont.biz.pl

Remont.biz.pl to strona firmy Roberta Kucharskiego. Nie jest to tylko strona firmowa, ale również bardzo szczegółowo prowadzony blog z branży budowlanej z dużą ilością artykułów o materiałach instalacyjnych. Musisz odwiedzić to miejsce.

Polecam zobaczyć: Ile ciepła z budynku ucieka przez wentylację, czyli ile tracę na ogrzewaniu przez tradycyjną wentylację?Rynek instalacyjny to portal i czasopismo, na który trafiłem stosunkowo nie dawno. Informacje o systemach grzewczych, wodnych i kanalizacyjnych prezentują się bardzo rzetelnie, dzięki czemu łatwo się je czyta.

Polecam pobrać: Pompy ciepła 2020 – pobierz bezpłatny poradnik


Podsumowanie


To moja lista wartościowych miejsc, gdzie warto zaglądać podczas prac na instalacjach hydraulicznych w domu.

Ponieważ, nie są to wszystkie źródła informacji z branży hydraulicznej, ciekawy jestem gdzie Ty zaglądasz?

Napisz jak wyglądałaby Twoja lista ekspertów branży instalacyjnej?

Pozdrawiam Rafał

Rafał Mróz
Rafał Mróz

Cześć, jestem Rafał. Z branżą hydrauliczną jestem związany od ponad 15 lat. Wykonywałem wszelkiego rodzaju instalacje hydrauliczne w różnych obiektach: mieszkalnych i usługowych. Obecnie profesjonalnie zajmuje się sprzedażą i doborem elementów domowych instalacji hydraulicznych. Autor artykułów w branżowym Magazynie Grupy SBS.

Artykuły: 52

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *