Mynute X – Poznaj Nowy Kocioł Gazowy Od Beretty

Beretta Mynute X

Mynute X należy do nowej gamy wiszących kotłów kondensacyjnych, które już są dostępne na Polskim rynku. Wymiennik ze stali nierdzewnej i szeroki zakres modulacji (1:8), to niektóre z innowacyjnych zalet nowego kotła. Dodatkowo musisz wiedzieć, że to urządzenie produkowane jest w Polsce z wyjątkową 5 letnią gwarancją.


Zalety kotła Mynute X


Nowoczesny kocioł kondensacyjny występuje w wersji jedno i dwufunkcyjnej. Dzięki temu możesz dobrać urządzenie do każdej nowej instalacji w domu lub mieszkaniu. Mynute X to również urządzenie do modernizowanych kotłowni. Idealnie zastąpi np. kocioł na paliwo stałe.

Kondensacyjny wymiennik produkowany jest ze stali nierdzewnej. To innowacyjne rozwiązanie zastosowano w tym kotle, a dodatkowo jest do niego łatwy dostęp od frontu kotła.

Następną, wartą uwagi zaletą jest szeroki zakres modulacji kotła 1:8, co oznacza, że palnik może pracować z 8-krotnie mniejszą mocą, w odniesieniu do mocy znamionowej. Dzięki temu, jak najbardziej możesz zoptymalizować koszty użytkowania.

Energooszczędna pompa modulująca to już standard w produktach marki Beretta i kocioł Mynute X nie jest wyjątkiem.

Nowoczesny i łatwy w obsłudze panel sterowania, elegancko osłonięty klapką, posiada pasek LED i wyświetlacz LCD, który ułatwia komunikację kotła z użytkownikiem.

Sterowanie przez internet dostępne poprzez zamontowanie programatora Wi-Fi BeSMART.

Dofinansowanie na wymianę starego kotła można uzyskać, montując kocioł Mynute X. Spełnia on wymagania dla programu Czyste powietrze, co jest kolejnym argumentem dla wyboru tego urządzenia.

5 lat gwarancji to wyróżniająca cecha marki Beretta. Aby kocioł Mynute X objęty był taką gwarancją, należy zarejestrować urządzenie na stronie producenta i co roku przeprowadzać przegląd serwisowy.


Montaż i wymiary Beretta Mynute X


Kocioł kondensacyjny możesz zamontować w dowolnym pomieszczeniu z systemem kominowym. Najczęściej stosowany jest system koncentryczny odprowadzenia spalin. Czyli rura w rurze. Wewnętrzna rura służy do odprowadzania spalin, a zewnętrzna zasysa czyste powietrze.


Beretta Mynute X wymiary
Wymiary Mynute X (źródło: beretta.pl)

Wymiary kotła dają możliwość zamontowania go nawet pomiędzy szafkami kuchennymi. Takie rozwiązanie sprawdza się w małych mieszkaniach, gdzie każda powierzchnia się liczy.

  • Wysokość: 74 cm
  • Szerokość: 42 cm
  • Głębokość: 27,5 cm

Idealny kocioł do domu


Po pierwsze, Polska produkcja. Po drugie, zamontowanych 100 000 urządzeń tej marki w Polsce. Wciąż udoskonalają swoje projekty jak np. Mynute Green, który nadal jest dostępny. Możesz zapytać o ofertę tutaj.

Do domu polecam kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem, który zapewnia komfort podczas użytkowania CWU. Musisz dobrać zbiornik odpowiedniej pojemności do zamontowanych w domu odbiorników i ilości domowników. Dobrym przykładem jest poniższy pakiet:


Pakiet Mynute X 20 R + Idra Top 120 ( Beretta.pl)
Pakiet Mynute X + Idra Top 120 (beretta.pl)

Kocioł Beretta Mynute X + IDRA TOP 120

Pakiet z zasobnikiem z bogatym wyposażeniem dodatkowym, idealny do domu jednorodzinnego. W skład zestawu wchodzą:

  • Zasobnik IDRA TOP 120L o wydajności 700l/h,
  • Sterownik pokojowy BeSmart (przewodowy)
  • Sonda zewnętrzna
  • Konsola przyłączy, zawory odcinające c.o., zawór odcinający gaz.

Podsumowanie


MYNUTE X to najlepszy wybór zarówno do nowych instalacji, jak i do modernizacji starych kotłowni. To urządzenie zaprojektowane przez włoskich inżynierów z profesjonalnym podejściem. Zastosowany w nich sposób kondensacji pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nowy wymiennik ze stali nierdzewnej i interfejs elektroniczny to niektóre innowacyjne rozwiązania tego kotła. Kompaktowe wymiary i nowoczesny styl aranżują się w każdym pomieszczeniu.

Jak dobrać grzejniki do kotła kondensacyjnego?

Aby uzyskać indywidualną wycenę, zapraszam do kontaktu: biuro@domih.pl

INNI CZYTALI RÓWNIEŻ:

Rafał Mróz
Rafał Mróz

Cześć, jestem Rafał. Z branżą hydrauliczną jestem związany od ponad 15 lat. Wykonywałem wszelkiego rodzaju instalacje hydrauliczne w różnych obiektach: mieszkalnych i usługowych. Obecnie profesjonalnie zajmuje się sprzedażą i doborem elementów domowych instalacji hydraulicznych. Autor artykułów w branżowym Magazynie Grupy SBS.

Artykuły: 51

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *