Instalacje Hydrauliczne W Domu – Na Czym Oszczędzać A Na Czym Nie?

Oszczędności przy budowie domu, na czym oszczędzać a na czym nie?

Budowa domu jest wielkim, złożonym przedsięwzięciem. Ilość spraw, które trzeba dopilnować może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego warto mądrze zaplanować całą inwestycje, stworzyć i rozważyć różne scenariusze. Zdobyć odpowiednią wiedzę, która pomoże nam w pomyślnym zrealizowaniu całej inwestycji. Instalacje hydrauliczne w domu są niezwykle ważną kwestią. To one mają największy wpływ na późniejsze koszty użytkowania domu. Ponadto, zły montaż może spowodować dodatkowe ogromne koszty. Chcesz wiedzieć jakie rozwiązania i systemy będą dla Ciebie i Twojego portfela najlepsze? Już teraz możesz przeczytać e-book “Prace Hydrauliczne Podczas Budowy Domu”, który już jest dostępny w sprzedaży.


Instalacje hydrauliczne w domu – negocjowanie cen sposobem na oszczędności

Budowa domu jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Jednak podchodząc do niej z odpowiednią wiedzą i odpowiednim podejściem, możesz sporo zaoszczędzić. W niektórych przypadkach chwilowe oszczędności mogą przynieść bardzo kosztowne konsekwencje. Dlatego na niektórych rzeczach nie warto oszczędzać. Musisz być na prawdę czujny i ostrożny. Jednym ze sposobów na szukanie oszczędności podczas budowy domu jest negocjowanie cen. Jest to sposób na oszczędności nie tylko na instalacjach hydraulicznych, ale na wszystkich aspektach podczas budowy domu. Już na samym początku negocjując cenę zakupu działki budowlanej możesz dużo zaoszczędzić. Przeczytaj mój artykuł: Działka Budowlana – Sprawdź Jak Wybrać Idealną? Negocjując ceny materiałów w sklepach lub hurtowniach hydraulicznych, możesz sporo zaoszczędzić.

Czy warto oszczędzać na wykonaniu prac instalacyjnych?

Koszty wykonania prac związanych z instalacjami hydraulicznymi nie należą do najniższych. Czy warto na nich oszczędzać? Negocjując cenę z wykonawcą także spore sumy mogą zostać w Twoim portfelu. Jednak tutaj musisz uważać. Najpierw musisz znaleźć odpowiedniego Instalatora, który fachowo i rzetelnie wykona swoją pracę. Przestrzegam by, nie szukać wykonawcy, który zrobi najtaniej, lub ma każdy wolny termin. Przed zleceniem prac, warto skrupulatne sprawdzić wykonawcę. Zabezpieczyć się podpisaniem stosownych umów. Bowiem prowizoryczne oszczędności mogą okazać się szeregiem późniejszych dodatkowych kosztów. Bardzo często dobre firmy instalacyjne cenią swoją pracę, oraz mają odległe terminy realizacji. Jak wybrać odpowiedniego fachowca, gdzie szukać i czego się wystrzegać, już wkrótce będziesz mógł przeczytać w mojej nowej książce “Prace Hydrauliczne Podczas Budowy Domu”. Do wyboru dobrego instalatora, warto się przyłożyć, bo dobrze wykonane instalacje, odwdzięczą się długą i bezawaryjną eksploatacją.


Instalacje hydrauliczne w domu – szukanie oszczędności na materiałach

Podczas budowy domu można zaoszczędzić na materiałach hydraulicznych. Ważne jest, aby oszczędzając nie stracić na jakości materiałów. Mają przecież służyć nam jak najdłużej i oczywiście powinniśmy cieszyć się z ich bezawaryjności. Zakup tańszych materiałów o słabej jakości, nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Do tego może w przyszłości spowodować wysokie koszty wymiany, bądź naprawy. Dlatego też, aby móc zaoszczędzić na materiałach przy czym nie tracąc na ich jakości, niezbędna będzie fachowa wiedza. Instalatorzy długo pracujący w zawodzie przekonani są do stosowania rur wielowarstwowych potocznie nazywanych pexem do ogrzewania podłogowego. Jest jednak rura dedykowana strikte do podłogówki. Sposobem na zaoszczędzenie, jest zamiana rur wielowarstwowych na specjalne rury dedykowane do ogrzewania podłogowego. Takie rury do ogrzewania podłogowego są tańsze o około 30% od rur wielowarstwowych.

PP zamiast miedzi. Instalacja miedziana na renomę bardzo dobrej i niezawodniej, ale i najdroższej. System zgrzewany to idealna alternatywa do znalezienia oszczędności. Materiał bardzo trwały i długowieczny. Pod żadnym pozorem nie ustępuje jakości innym materiałom. Na czy jeszcze możesz oszczędzić? Tego dowiesz się już z e-booka (kup teraz).


Na czym nie warto oszczędzać – instalacje hydrauliczne w domu

Już wiesz na czym możesz zaoszczędzić podczas budowy domu. Teraz zaś poznasz kluczowe elementy instalacji i nie tylko, które przyniosą realne korzyści podczas użytkowania nowego domu.

Styropian do ocieplenia domu. Sposób na oszczędności w eksploatacji domu.

Jeśli planujesz ocieplić styropianem o grubości 10 cm to rozważ zmianę przynajmniej na 15cm. Ocieplenie domu to inwestycja na całe jego użytkowanie i nie warto na tym oszczędzać. Dobre ocieplenie znacząco zmniejszy koszty ogrzewania domu w okresie zimowym. Dość dużym kosztem podczas budowy domu jest zakup okien. Nie pełnią one tylko funkcji ozdobnej i wpuszczania światła, ale przede wszystkim zapobiegają utracie ciepła z domu. Nowe przepisy WT2021 jasno określają jaki warunki musi spełnić nowobudowany dom. Nie jest dobrym rozwiązaniem szukanie najtańszych okien, które ledwo mieszczą się w wymaganiach. Im niższy współczynnik przenikania ciepła tym więcej pieniędzy zostanie w naszych portfelach podczas eksploatacji.


Wentylacja to znów kolejna sporna kwestia. Możesz mieć wentylację grawitacyjną, w której to całe ciepło wytworzone do ogrzewania ucieknie przewodem kominowym, albo założyć wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła i większość ciepła zostanie w domu. Wiadomo ze każdy ma jakiś budżet przeznaczony na budowę domu. Warto czasem o rok opóźnić wprowadzenie się do nowego domu, aby wszystkie zamontowane elementy przyniosły realną wartość w przyszłości.


Źródło ciepła to niezbędny element w każdym domu w naszym Polskim klimacie. Do wyboru mamy kotły na paliwa stałe, kotły gazowe, olejowe czy elektryczne. Do tego możemy się również zdecydować na pompę ciepła lub samą klimatyzację. Dobór odpowiedniego urządzenie warto rozważyć w stosunku do powierzchni domu czy zastosowanego rodzaju ogrzewania. Do małego domu 35m2 dobrym rozwiązaniem będzie sama klimatyzacja bez ponoszenia kosztów kosztownych instalacji. Więcej przykładów w poradniku inwestora.


Oszczędzać ale z głową

Podczas budowy domu nie możesz szukać za wszelką cenę oszczędności. Dom budujesz na długie lata i pozorne oszczędności w trakcie budowy mogą przynieść ogromne koszty napraw. Sam koszt to nie wszystko. Znalezienie niektórych awarii może również pochłonąć spory nieplanowany budżet. Są firmy, które tylko się w tym specjalizują. Instalacje hydrauliczne w domu im trwalsze zostaną zastosowane i przez prawdziwego specjalistę wykonane posłużą dla następnych pokoleń.

INNI CZYTALI RÓWNIEŻ:

Rafał Mróz
Rafał Mróz

Cześć, jestem Rafał. Z branżą hydrauliczną jestem związany od ponad 15 lat. Wykonywałem wszelkiego rodzaju instalacje hydrauliczne w różnych obiektach: mieszkalnych i usługowych. Obecnie profesjonalnie zajmuje się sprzedażą i doborem elementów domowych instalacji hydraulicznych. Autor artykułów w branżowym Magazynie Grupy SBS.

Artykuły: 52

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *